CBIS 6156996
CBIS 6189926
CBIS 6189925
CBIS 6157005
CBIS 6189835
CBIS 6189836
CBIS 6189838
CBIS 6189837
CBIS 6192006
Boende Hotell, B&B, lägenhet, camping Vandrarhem

Godby Vandrarhem - Ålands Idrottscenter

Vandrarhemsboende

Boende mitt på Åland, 15 km från Mariehamn och endast 7 km till Kastelholm.

Hos oss kan du bo i allt från enkelrum, dubbelrum, flerbäddsrum eller endast boka en bädd i en sovsal. Gemensamma toaletter och duschar finns i korridoren.

I priset ingår alltid lakan och handduk och frukosten kan förbokas till ett förmånligt pris.

Vandrarhemmet passar utmärkt för cykelturister som är på genomresa och vill bo lite enklare men prisvärt och bekvämt. Vi har även plats för husbilar och tält.

Ålands Idrottscenter är en idrottsanläggning med simhall, idrottshall, gym och vandrarhem.
För dig som bor på vandrarhemmet erbjuder vi simning och bastu till ett förmånligt pris.
Vi har även 6 stycken cyklar till uthyrning.

I vandrarhemmet finns ett gemensamt kök och sällskapsrum där gästerna kan laga och förvara sin egen mat, umgås och spela spel. Det finns även tillgång till tvättmaskin i simhallens utrymmen för en extra avgift.

Närmaste busshållplats ligger precis utanför anläggningen och närmaste mataffär och bensinstation finns i Godby centrum 800 meter från idrottscentret.

Simhallen håller stängt för underhåll 23.6-15.7.2019

Policy:
incheckning: tidigast kl 15.00
utcheckning: senast kl 12.00

Perioden 25.6-9.8.2020: incheckning vardagar kl. 14.00-19.00 lördag-söndag: stängt
Har du en annan tid du vill checka in, kontaktar oss per mail: [email protected] eller telefon +358-41555 !

Faciliteter och service

generella faciliteter:
gratis wi-fi, konferensmöjligheter, parkeringsplats, tvättmöjligheter, dusch, bastu

mat och dryck på plats:
frukost, café

Nöje:
cykeluthyrning, gym, simning, tennis, volleyboll